Oppo Türkiye Fabrikası Hakkında Gelişmeler

Önceki yazılarımızda Oppo’nun Türkiye’de fabrika kurma kararı aldığını paylaşmıştık. Cep telefonu üretimi konusundaki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi sadece bir hafta önce yayınlanmış olmasına karşın pek çok markanın hızlı aksiyon aldığını gördük.

Fabrika yatırımının hangi aşamada olduğu yönünde ise iş ilan sitelerinde yayınlanan ilanlar ipucu veriyor.

İş ilan sitesinde yayınlanan tam 11 farklı pozisyon bulunuyor. Bunlar arasında tesisin temel işlevlerinden başlıyor.

Oppo Telefonlar Türkiye’de Üretilecek

İstanbul Tuzla’da kurulacak olan fabrika için finans müdürü ilk göze çarpanı. Bir diğer pozisyon ise tesisin güvenliğini sağlayacak Güvenlik ekibinden sorumlu olacak Güvenlik Amiri. Ayrıca Depo Uzmanı da aranıyor. İş Güvenliği uzmanı da aranan bir diğer pozisyon.

Bu temel pozisyonlardan sonra üretim ve üretim planlama mühendisi de arandığı belirtilmiş. Üretim sürecini planlayacak ve süreçteki teknik çalışmaları sürdürecek bu grup haricinde montaj işinde çalışacak SMT Mühendisi de aranıyor. SMT Mühendisi üretim işlemindeki makinelerin optimizasyonu ve teknisyenlerin yetiştirilmesi gibi görevlerden sorumlu.

Test ve Kalite mühendisi de aranan pozisyonlar.

Oppo Türkiye Fabrikası Hangi Aşamada?

Bu bilgiler ışığında fabrikanın faaliyete geçmesi için gerekli mavi yaka kadrosunun şu anda arandığını ve birkaç aylık sürede bu pozisyonların doldurularak mühendislik aşamasına gelineceğini ön görebiliriz.