Son Dakika: LG Cep Telefonu Sektöründen Çıkıyor

LG Electronics Inc. Kısaca LG, mobil telefon departmanını kapattığını duyurdu. Karar bugün erken saatlerde LG yönetim kurulu tarafından onaylandı.

LG’nin yüksek derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararıyla birlikte şirket kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, internete bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi büyüme alanlarına yönlendireceği açıklandı.

Mevcut LG telefon envanteri satışa sunulmaya devam ederken; LG, mevcut mobil ürünlerin müşterileri için bölgeye göre değişiklik gösterecek bir süre için servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlayacağını taahhüt etti. LG, cep telefonu işinin kapanışı boyunca tedarikçiler ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışacak. 

LG, diğer iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak için mobil uzmanlığından yararlanmaya ve 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edeceği bildirildi. 

Şirket cep telefonu çıkış prosedürünün 31 Temmuz’a kadar tamamlanması bekleniyor, ancak bazı mevcut modellerin satışı bundan sonra devam edebileceği de ifade edildi.

Böylece mobil telefon pazarında Koreli üretici olarak sadece Samsung kaldı.